Kişisel Gelişim Rehberi | kişisel gelişim - Kişisel Gelişim Rehberi

kişisel gelişim

Kişisel Gelişim Rehberi

Kişisel Gelişim

Kişisel gelişim temel olarak kişinin kendindeki en iyiyi meydana çıkarmasıdır.Kendini geliştirmek tanımı ise kendini uygun ve yeterli hale getirmektir. Önemli olan soru kişisel gelişimin ne kadarı doğuştan öğrenilen bilgi ve ne kadarı sonradan kazanılan bilgidir? »

Herşey Seninle Başlar

Kişisel Gelişim ve Düşünce

İlk önce herşey düşünce ile başlar. Dünyada ki herşey insan eli değmiş herşey ilk önce bir fikir bir düşünce idi. Bu düşünce işlenerek birer nesne ve objeye dönüştü.Kişisel gelişiminize katkı sağlamın en etkili adımı düşüncelerinizi güçlendirmektir. Düşüncenin de sadece insan beyni ile sınırlı olduğunu sanmamak gerekli. Bu fikir bizi ciddi yanılgıya götürür.İnsan beyni sadece düşüncenin bir aracı... »

Kişisel Gelişim Rehberi

Kişisel Gelişiminize Katkıda Bulunun

Kişisel gelişiminize katkıda bulunmanın ilk adımı kendinizi tanımaktan geçer. Önce kendinizdeki eksikleri tespit etmekle başlayabilirsiniz. Bunun için kendinize sormanız gereken iki temel soru ; Kendimi eksik hissettiğim konular hangileri ve hangi konularda problem yaşıyorum. Size faydalı olacak seminerlerin bir listesini yapın. Sonra size bu seminerlerin nasıl katkısı olabileceğini ve sizdeki... »

Kişisel Gelişim Rehberi

Kişisel Gelişim Nedir?

Her insan aslında ilk doğduğunda bazı genetik faktörleri saymassak eşit olarak dünyaya gelir. Eşit bil ve birikime sahiptirler. Fakat zamanla çevre ve dış etkenler insanın gelişmesinde ciddi farklılaşmalara sebep olur. Bütün bu çevrenizdeki etkenlerin size olan etkilerine bütün olarak kişisel gelişim diyebiliriz. Olumlu yada olumsuz bir şekilde insan gelişim süreci içine girecektir. Burda mühim ol... »

Kişisel Gelişim Filmleri

Kişisel Gelişim Filmleri

Çoğumuz hayatta birşeyleri başarmak yolunda adım atmak için bir ışık bir işaret yada bizi motive edecek bir söylem bekleriz. Bu anlamda bize en iyi rehberlik edecek olan belkide filmler olacaktır. Bir çok duygu ve düşüncenin işlendiği filmlerde gerçekten bize yol gösterecek evet kesinlikle böyle yapmalıyım dedirtecek bu anlamda bize rehberlik edecek okadar çok şey varki. Aşağıda filmlerden biri mu... »