Kişisel Gelişim Rehberi | Ekonomik Dekorasyon Tavsiyeleri

Ekonomik Dekorasyon Tavsiyeleri

Ekonomik Dekorasyon Tavsiyeleri


Evinizin veya işyerinizin dekorasyonunda değişiklik yapmak için çok para harcamak veya ciddi tadilatlara girişmek zorunda değilsiniz.Ekonomik dekorasyon yapmanın ipuçlarından söz edeceğimiz bu yazıdaki tavsiyelere kendi fikirlerinizi de katarak yaşama alanlarınızda bütçenizi fazla zorlamadan da fark yaratabilirsiniz. Örneğin sade bir duvara dekoratif duvar rafları monte ederek işe başlayabilirsiniz. Piyasada bolca çeşidi bulunan ve her bütçeye hitap edecek fiyat alternatiflerine sahip olan bu raflara çerçeveli fotoğraflar, kitaplar, dekoratif objeler, çiçekler serpiştirerek mekânınızın havasını değiştirebilirsiniz. Düz renkli bir oturma grubunu renkli ve desenli yastıklarla veya desenli bir grubu düz renk yastıklarla hareketlendirebilirsiniz.

Dekorasyonda yenilik için yapabileceğiniz başka bir şey de aydınlatma elemanlarını değiştirmektir. Örneğin salonunuza yeni, modern, havalı yeni bir abajur takabilirsiniz. Birkaç boş köşeye büyük dekoratif objeler koyarak güzel bir değişiklik oluşturabilirsiniz. Bunlar güzel bir hayvan figürü, büyük bir saksıdaki uzun saplı çiçekler ve daha başka şeyler olabilir. Böylece yaşama alanlarını güzelleştirmek moraliniz üzerinde de olumlu bir etki yapacaktır, güzel ve yeni görünümler her zaman insanın içini açar.

Sadece koltuk ve kanepelerinizin döşemesini değiştirmek bunların bulunduğu mekânın bambaşka bir görünüme bürünmesine yetecektir. Daha uzun süre kullanılabilecek durumda olan ama görünümünden sıkıldığınız mobilyalarınız böylece yepyeni bir hal alırlar. Yeni bir perde ve buna uygun bir halı da ekonomik dekorasyon için güzel bir çözümdür. Yaşama alanlarını güzelleştirmek için piyasadaki mobilya ve dekorasyon firmaları hem geniş bir ürün yelpazesi, hem de herkese hitap edebilecek farklı fiyat alternatifleri sunmaktadırlar. Yeni bir perdeyle halı almaya karar verdiğiniz zaman bu ürünlerin içinde de kesenize uyacak çeşitler bulunduğunu ve bütçenizi zorlamadan dekorasyon değişikliği yapmanın mümkün olduğunu fark edeceksiniz.

Dekoratif duvar rafları veya kutular gibi ürünler evinizin hemen her bölümünde kullanabileceğiniz, hem bazı dağınıkları toplayan hem de ortama şık ve sevimli bir görünüm kazandıran eşyalardır. Uygun yerlere çerçeveli şık aynalar, mumlar, çiçekler serpiştirmek; bir masanın, sehpanın veya rafın üstünü güzel bir şekilde yerleştirilmiş aksesuarla, örtülerle süslemek çok şeyi değiştirebilir. Uygun bir köşeyi yer minderleriyle dekore edebilir, buraya şık bir ayaklı lamba koyarak bir sohbet ve oturma köşesi oluşturabilirsiniz.


VN:F [1.9.22_1171]
oy: 4.8/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Ekonomik Dekorasyon Tavsiyeleri, 4.8 out of 5 based on 2 ratings