Kişisel Gelişim Rehberi | Kulak Çınlaması Nasıl Geçer

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer

Kulak çınlaması genellikle önemsiz olsa da bazı durumlarda farklı hastalıklar nedeni ile de oluşabilir. Çınlamanın sürekli hale gelmesi, uykusuzluk, dikkat bozukluğu, baş dönmesi gibi sorunlara neden oluyorsa doktora gidilmesi gerekir. Kulak çınlaması uğuldama, vınlama, çınlama şeklinde görülen ve şiddeti kişiden kişiye değişen bir durumdur. Kulak çınlamaları sadece kulağı çınlayan kişinin duyabileceği seslerdir. Ama bazı durumlarda dışarıdan duyulması da mümkündür. İşitme kaybı kulak çınlamasına ilerleyen yaşlarda neden olabilir. Sürekli yüksek sese maruz kalmak işitme kaybına ve kulak çınlamasına neden olabilir.

Ayrıca kulak çınlaması iç kulaktaki hücrelerin hasar görmesi, kulak kiri, kulağı etkileyen hastalıklar, kulak kemiğindeki değişimler, anemi, kadınlarda hormonal değişimler nedeni ile görülebilmektedir. Kulak çınlamasına eşlik eden farklı belirtiler varsa başka hastalıkların belirtisi de olabilir. Çınlama dirençli ve ilerliyorsa, baş ağrısı, bulantı ve kusma, işitme azlığı, denge bozukluğu, yüz felci, baş dönmesi gibi sorunlar varsa zaman kaybetmeden doktora gidilmelidir. Bu durumda çınlamanın nedeni tümör olabilir.

Kulak Çınlamasına Bitkisel Çözümler


Kulak çınlaması bitkisel çözümler kullanılarak da ortadan kaldırılabilir. Kulak çınlamasına en iyi gelen bitki ginkgo biloba bitkisidir. Antioksidan özelliği ile kan dolaşımını iyileştirir. Karayılan otu ve kurt üzümü de kulak çınlaması tedavisinde kullanılan bitkisel ilaçlardır. Bu ilaçlardan tedarik ederek evde kendi ilacınızı hazırlayabilirsiniz. Sonucunda kulak çınlamasından kurtularak rahat bir şekilde yaşamınıza devam edersiniz.

 

VN:F [1.9.22_1171]
oy: 4.5/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Kulak Çınlaması Nasıl Geçer, 4.5 out of 5 based on 2 ratings